opony letnie - co myślicie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • szkoda
    RS
    S_OCP Member
    • 2005
    • 22543

    Zamieszczone przez gusiak11
    Co do twoich odczuć masz na pewno cięższe auto
    mówię o O2 no bo inaczej to nie ma porównania, na semperitach śmiga mój Ojciec, bardzo fajne opony

    tego zachowania w głębokiej wodzie bym nie przeceniał, to tylko jeden z aspektów, ważny, ale bez przesady, i tak wszyscy na moktym zaczynają się wlec
    a i tak F1 były o wiele lepsze, wiem, że trudno uwierzyć, ale jednak

    magii brak, po prostu profil 45 musi mniej bujać, chyba, że idioci robią te opony...
    saport techniczny baj DGW
    była BKD+DSG '05 120kkm
    była BXE '08 190kkm
    no i nie ma :-)

    Komentarz

    • witachu
      L&K
      • 2011
      • 1319

      do mnie dziś dotarły Dunlopki. szybko wczoraj rano zamowiłem dzisiaj rano juz kurier przy furtce. oponki z końca marca produkcja Germany przez majówke będzie okazja przetestować
      OII 2.0TDI BKD+DSG Elegance

      Auto Detailing: Dream Car Studio
      (znajdź również na fb)

      Komentarz

      • xtremesystems
        RS
        • 2010
        • 2254
        • Hyundai

        Zamieszczone przez mrfazi
        Zamieszczone przez xtremesystems
        wczoraj re002 przetestowane w deszczu. ogarnialy prędkości 180+
        Myślę, że w/w parametry jazdy nie należą do rozsądnych, a wręcz na pograniczu głupoty i braku zdrowego rozsądku, ale co tam ja się na tym nie znam. Jest się czym chwalić

        Zamieszczone przez xtremesystems
        oponki bardzo ładnie informują ze kończy się przyczepność.
        Mógłbyś rozwinąć myśl? Ciekawi mnie jak odbierasz tą informację?
        tak jak koledzy pisali. opony niemal wysyłają smsa

        a poważnie każdy kto trochę zaznal sportowgo kierowania to wie jak auto komunikuje brak przyczepności.

        w re002 fajne jest ze jak przesadzisz z V na wejściu w zakret czuć od razu uslizg. ale to nie jest taki uslizg jak w miękkich cywilach ze klepiesz pacierz i lecisz w bariery. tutaj wystarczy lekka kontra i juz masz trakcję.
        az zdziwilem się ze wyczulem poslizg, który był taki delikatny ze nie zdążyło zapalić się ESP. lekka kintra i znow auto w szynach.
        oczywiście to było testowane w deszczu ale przy 60 a nie 180

        Komentarz

        • witachu
          L&K
          • 2011
          • 1319

          pierwsze kilometry na nowych oponkach, pierwsze wrażenia: cisza - chyba najcichsze jakimi jeździłem latem zobaczymy jak będzie dalej
          OII 2.0TDI BKD+DSG Elegance

          Auto Detailing: Dream Car Studio
          (znajdź również na fb)

          Komentarz

          • roko
            Classic
            • 2012
            • 39

            Bridgestone wypadł słabiutko na mokrym. Czyżby dlatego, że wyprodukowane w Polsce?
            Dziwi stosunkowo kiepski wynik Dunlopa w hamowaniu na mokrym.

            Komentarz

            • Kwapi
              Drive
              • 2014
              • 55

              Zamieszczone przez witachu
              Zamieszczone przez Kwapi
              2. Uniroyal RAin Sport 3 - równiez widziałem ze ktos ma na forum i sobie chwalił, ze dobra na mokrym, jak zachowuje sie na suchej nawierzchni?


              mam te oponki na mokrym super sie zachowuja dzis mialem tego dowod jak wjechalem w czasie burzy w duza kaluze nawet jej nie poczulem a i do tego bardzo dobrze zachowuje sie na suchym na ostrych lukach rowniez ladnie sie trzyma asfaltu
              a jak oceniasz ich poziom hałasu? ile km przejechałes i jak ze zuzyciem opon? jakie porówanien do poprzednich opon(jakie?)
              Sa owiele cichsze i super sie na nich lata dotej pory zrobilem ok 2tys na nich nie stwierdzilem jeszcze zuzycia wczesniej mialem continental 205/55/R16 dokladniejszej nazwy nie pamietam jak bede w piwnicy to zerkne co to za model byl :diabelski_usmiech :diabelski_usmiech
              OCTAVIA II ELEGANCE
              2.0 TDI

              Komentarz

              • witachu
                L&K
                • 2011
                • 1319

                Zamieszczone przez Kwapi
                witachu napisał/a:
                Kwapi napisał/a:
                2. Uniroyal RAin Sport 3 - równiez widziałem ze ktos ma na forum i sobie chwalił, ze dobra na mokrym, jak zachowuje sie na suchej nawierzchni?


                mam te oponki na mokrym super sie zachowuja dzis mialem tego dowod jak wjechalem w czasie burzy w duza kaluze nawet jej nie poczulem a i do tego bardzo dobrze zachowuje sie na suchym na ostrych lukach rowniez ladnie sie trzyma asfaltu

                a jak oceniasz ich poziom hałasu? ile km przejechałes i jak ze zuzyciem opon? jakie porówanien do poprzednich opon(jakie?)


                Sa owiele cichsze i super sie na nich lata dotej pory zrobilem ok 2tys na nich nie stwierdzilem jeszcze zuzycia wczesniej mialem continental 205/55/R16 dokladniejszej nazwy nie pamietam jak bede w piwnicy to zerkne co to za model byl :diabelski_usmiech :diabelski_usmiech
                ja juz zarykowałem i kupiłem dunlopki na suchutkim bardzo fajnie sie jeździ, miałem jedno gwałtowne hamowanie i abs nawet nie mrugnął, trakcji jeszczze nie próbowałem zrywac bo jakos ostatnio bez szaleństw jeżdże :P
                OII 2.0TDI BKD+DSG Elegance

                Auto Detailing: Dream Car Studio
                (znajdź również na fb)

                Komentarz

                • marpol
                  Rider
                  • 2011
                  • 350
                  • Octavia III (5E3)
                  • CAXA 1.4 TSI 122 KM
                  • CJSA 1.8 TSI 180 KM

                  Mam dwie kandydatury:
                  Uniroyal Rainsport 2 205/50/17 93 W XL FR

                  Nokian Line 205/50/17 93 V XL

                  Gdyby Nokiany miały ochronny rant,to już bym je zamówił, a tak nadal walczę z decyzją

                  Komentarz

                  • b-bar01
                    Elegance
                    • 2007
                    • 985
                    • Octavia I (1U2)
                    • ALH 1.9 TDI VP 90 KM

                    Zamieszczone przez marpol
                    a tak nadal walczę z decyzją
                    to może te ??
                    Opony w Oponeo gama opon światowych producentów, ekspresowa wysyłka w 24h i gwarancja najlepszych cen. Sprawdź tutaj pełną ofertę!

                    miałem AVS db V550, tylko w innym rozmiarze, auto jeździło jak tramwaj po szynach.
                    *** Cicho, łatwo i przyjemnie ***

                    Komentarz

                    • witachu
                      L&K
                      • 2011
                      • 1319

                      kurde taki nietypowy rozmiar to drogie te opony :P jak moje dwie
                      OII 2.0TDI BKD+DSG Elegance

                      Auto Detailing: Dream Car Studio
                      (znajdź również na fb)

                      Komentarz

                      • marpol
                        Rider
                        • 2011
                        • 350
                        • Octavia III (5E3)
                        • CAXA 1.4 TSI 122 KM
                        • CJSA 1.8 TSI 180 KM

                        Witachu,
                        no mógłbyś nie być złośliwym z tym przypominaniem kosztów Niestety inwestycja w 17 pociąga za sobą finanse

                        Komentarz

                        • m4tix00
                          Classic
                          • 2014
                          • 15

                          Witam,
                          Jestem szczęśliwym posiadaczem skody octavii I 1.6 GLX, mam to auto od 1,5 miesiąca i jeżdżę nadal na zimowych oponach. Wiem, że to nie jest mądre ani bezpieczne ale jakos czasu nie miałem aby się do tego zabrać. Dodam istotną informację, czyli to że jestem laikiem jeśli chodzi o motoryzację itp. Nie znam się dobrze na samochodach ale wiem, że wybór opon jest istotną sprawą jeśli chodzi o bezpieczeństwo, czy spalanie,

                          Jakie opony wybrać do mojego modelu? Nie jeżdżę szybko, cenię sobie ekonomie jazdy. Potrzebuje nowych opon tylko kompletnie nie wiem jakich. Wymiary opony to 195/65. Prosiłbym o cenne uwagi co do wyboru opon.

                          Bardzo proszę o pomoc i rady.

                          Pozdrawiam,
                          Mateusz

                          Komentarz

                          • fernando
                            RS
                            S_OCP Member
                            • 2006
                            • 1890

                            m4tix00, wszystko zależy od tego, ile chcesz na nie wydać. Ja dzisiaj zamówiłem właśnie hankook kinergy Eco, ale nie mogę jeszcze nic powiedzieć o jeździe na tych oponach...

                            Komentarz

                            • m4tix00
                              Classic
                              • 2014
                              • 15

                              Zamieszczone przez fernando
                              m4tix00, wszystko zależy od tego, ile chcesz na nie wydać. Ja dzisiaj zamówiłem właśnie hankook kinergy Eco, ale nie mogę jeszcze nic powiedzieć o jeździe na tych oponach...
                              Planowałem tak od 100-200 zł za sztukę. Czy to realne za nowe opony?

                              Komentarz

                              • bzyq_74
                                RS
                                • 2008
                                • 3467
                                • Volkswagen
                                • BXE 1.9 TDI PD 105 KM
                                • CYKA 2.0 TDI CR 150 KM

                                m4tix00, Barum Bravuris lub Fulda Ecocontrol
                                MARCIN
                                Mój szkodnik

                                Komentarz

                                • paba
                                  Rider
                                  • 2012
                                  • 284

                                  Zamieszczone przez m4tix00
                                  Zamieszczone przez fernando
                                  m4tix00, wszystko zależy od tego, ile chcesz na nie wydać. Ja dzisiaj zamówiłem właśnie hankook kinergy Eco, ale nie mogę jeszcze nic powiedzieć o jeździe na tych oponach...
                                  Planowałem tak od 100-200 zł za sztukę. Czy to realne za nowe opony?
                                  195/65/15?

                                  Vredestein Sportrac 5
                                  Uniroyal RainExpert
                                  Falken ZE914

                                  Komentarz

                                  • zepter00
                                    RS
                                    • 2008
                                    • 2304

                                    albo bardzo dobra propozycja http://www.opomarket.pl/p786,opona-1...resto-91h.html

                                    Mój brat i wujek na nich jeżdżą i bardzo sobie chwalą.

                                    P.S: śmieszą mnie ludzie, którzy wezmą wszystko tylko aby nie z Polski.
                                    Moja czeska kochanka :-D http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=37223 serwisowana przez DGW. ;-]

                                    "Superbaśka" zastępcza http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...perb+++tdi+awx

                                    Masz coś do mnie? Lepiej przeczytaj to ;-] http://tomianek.pinger.pl/m/839401

                                    Komentarz

                                    • fernando
                                      RS
                                      S_OCP Member
                                      • 2006
                                      • 1890

                                      m4tix00, realne i nawet masz spory wybór. Ja właśnie płaciłem 175pln/sztuke.

                                      Komentarz

                                      • b-bar01
                                        Elegance
                                        • 2007
                                        • 985
                                        • Octavia I (1U2)
                                        • ALH 1.9 TDI VP 90 KM

                                        Zamieszczone przez m4tix00
                                        Planowałem tak od 100-200 zł za sztukę. Czy to realne za nowe opony?
                                        oczywiście, od siebie polecam Yokohama A.drive AA01, mam takie od kilku sezonów i jestem b.zadowolony:
                                        *** Cicho, łatwo i przyjemnie ***

                                        Komentarz

                                        • Voit
                                          Elegance
                                          • 2010
                                          • 816

                                          Zamieszczone przez zepter00
                                          albo bardzo dobra propozycja http://www.opomarket.pl/p786,opona-1...resto-91h.html

                                          Mój brat i wujek na nich jeżdżą i bardzo sobie chwalą.

                                          P.S: śmieszą mnie ludzie, którzy wezmą wszystko tylko aby nie z Polski.
                                          ...Naciąłem się na opony Presto z Dębicy.
                                          Zapewne na wcześniejszą generację, bo sprawa miała miejsce dobre kilka lat temu.
                                          Opony wytrzymały 30 tysięcy km i nadawały się na śmietnik.
                                          Auto było służbowe, opony również, ale niesmak pozostał...
                                          Nie mam nic przeciwko polskim oponom, ale Presto z Dębicy już nie kupię.
                                          ...Ale to wyłącznie moja, subiektywna opinia. Nie musicie się z nią zgadzać.

                                          Komentarz

                                          • zepter00
                                            RS
                                            • 2008
                                            • 2304

                                            Dębica Presto jest na rynku niecałe 2 lata więc nie mogłeś się na nich "naciąć" kilka lat temu.

                                            P.S: Przed Dębicą Presto miałem na Renówce bardzo drogie Continentale... wytrzymały 30 tyś km (na aucie które ma 65 KM!) i były na śmietnik bo nie było bieżnika.. kosztowały prawie dwa razy tyle co Dębice... Równie dobrze mógłbym napisać nigdy więcej Continentali albo precz z Continentalem. Ciekawe czemu jako facet nikt nie powie nigdy więcej kobiet... przerzucam się na panów, bo kiedyś poznałem taką jedną i okazała się być szmatą. (?) :wink:

                                            Opinie trzeba pisać jak się czegoś spróbowało a nie na podstawie "bo podobno" albo " mój kumpel mówił, że jego znajomy...." czy "poprzedni model tej marki.." Jeździłem na wielu nowych oponach Goodyear, Michelin, Pirelli, Continental albo Bridgestone... i Dębica Presto nie ma się czego wstydzić.
                                            Moja czeska kochanka :-D http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=37223 serwisowana przez DGW. ;-]

                                            "Superbaśka" zastępcza http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...perb+++tdi+awx

                                            Masz coś do mnie? Lepiej przeczytaj to ;-] http://tomianek.pinger.pl/m/839401

                                            Komentarz

                                            • parasite
                                              L&K
                                              • 2011
                                              • 1368

                                              Voit, chyba Passio, a to już zupełnie co innego.
                                              AGR 112KM, 232Nm
                                              Subaru Impreza GH 2.0 150KM

                                              Komentarz

                                              • Voit
                                                Elegance
                                                • 2010
                                                • 816

                                                ...Może faktycznie to były Passio.
                                                Nie ufam marce i tyle. Jak pisałem, to wrażenie czysto subiektywne, a uwaga o oponach z Dębicy bardziej odnosiła się do stwierdzenia
                                                "(...) śmieszą mnie ludzie, którzy wezmą wszystko tylko aby nie z Polski"
                                                Nie mam nic do polskich opon, nie ufam marce Dębica.
                                                Wtedy, gdy zdzierałem Passio, w prywatnym samochodzie miałem Navigatory.
                                                Świetnie pływały na mokrym.
                                                Navigator to była opona produkowana na wzór któregoś wycofanego modelu Continentala.
                                                Wcześniejszych produkcji Dębicy, rodzaju Tersusów, nawet nie wspominam...
                                                Miałem kilka razy słabe opony z Dębicy i jakoś trudno mi uwierzyć, że pod tą marką zaczęli produkować dobre opony.
                                                A na sprawdzanie tego na własnej skórze trochę szkoda mi kasy.

                                                Komentarz

                                                • fernando
                                                  RS
                                                  S_OCP Member
                                                  • 2006
                                                  • 1890

                                                  Bo debice są kiepskie i passio zawsze były (nie od dwoch lat na pewno) niższa klasa od presto, ale obie bardzo slabe...

                                                  [ Dodano: Wto 06 Maj, 14 00:03 ]
                                                  zepter00, żeby juz nie ciągnąć tej dyskusji, to poniżej dam Ci link do aukcji (najłatwiej bylo znaleźć po cenie, także pierwsza z brzegu) - zobacz sobie na datę produkcji:

                                                  Dla jasności dodam, ze tłukli przez wiele lat presto, potem bylo presto+, chyba chwile ciszy i "nowe presto"...
                                                  Na tych nowych nie jeździłem (za to wiem, ze trudno jest trafić ten model "made in Poland", głównie są z Francji - to tak dla tych "patriotów", ktorych coś śmieszy), ale te stare były tragiczne, juz lepsze były tańsze passio (obydwie opony "obserwowałem" w rodzinie jakies 13 lat temu).

                                                  Dziekuje za uwagę, kontynuować tematu nie zamierzam (tak na wszelki wypadek).

                                                  Komentarz

                                                  Pracuję...